Důležitá upozornění

Úřední hodiny kanceláří školy

pouze po předchozí e-mailové / telefonické domluvě !!!

zsokruzni@zlinedu.cz

pokladna – p. Miklová – tel. 577 112 362, miklova.jarmila@zsokruzni.zlinedu.cz

kancelář – p. Borusíková – tel. 577 112 361, borusikova.alena@zsokruzni.zlinedu.cz

 

SPORTOVNÍ AREÁL – DO ODVOLÁNÍ UZAVŘEN !!!

 


POKYNY K PLATBÁM

 


 Školník - 739 563 391

A stálo to za to!!!

 

8.C ve školním roce 2017/2018

 

 

Prezidentské volby v rukou žáků

Připravili jsme volby pro spolužáky. Více si přečtete a fotografie si prohlédnete zde.

Návštěva Pražského hradu

V úterý 23. ledna 2018 se vydala skupina žáků naší školy do Prahy podívat na české korunovační klenoty. Pražský hrad v letošním výročním roce připravuje několik akcí u příležitosti 100 let od vzniku Československa. A na týden se otevřela možnost na vlastní oči vidět korunu, kterou nosil Karel IV. To jsme si nenechali ujít s malou partou žáků 8. ročníku a paní ředitelkou. Korunu, žezlo, jablko – vše jsme pečlivě a ze všech stran prohlédli  a nafotili (hledal jsem někde na koruně zatržený Karlův vlas, ale žel – žadný jsem nenašel). Hlavní bod programu jsme ještě doplnili návštěvou nádherné Strahovské knihovny a dalších zajímavých míst na Hradčanech. Osmáky zaujala (či snad překvapila) práce politiků v Poslanecké sněmovně. A pak už jen oblíbené Paládium a domů v „kupéčkách“. Tato mimořádná návštěva Prahy rozhodně byla užitečná. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Pavel Horák    

Předvánoční setkání ve vestibulu školy

První část závěrečného dne před Vánočními prázdninami – 22. prosince 2018 – se nesla ve vzpomínce na biblický příběh – narození Ježíše. Společně jsme si zazpívali u betlému. Bylo to hezké a příjemné předznamenání vánočních svátků a konce kalendářního roku 2017.     

Pavel Horák

Česko zpívá koledy

Letos podruhé jsme se ve středu 12. prosince 2018 v podvečerním čase přidali k celorepublikové akci (a na některých místech i v zahraničí) – Česko zpívá koledy. Na Jižních Svazích na prostranství mezi Albertem a 1. segmentem se sešli s žáky a učiteli naší školy rodiče, prarodiče dětí a spousta dalších zájemců, kteří si zazpívali společně vánoční písničky a popřáli hezký adventní čas.

Pavel Horák

Fotografie z Vánočního volejbalového turnaje 8. a 9. ročníku

Fotografie - až budou k dispozici - si prohlédnete zde.

Ocenění nejlepších školního kola Dějepisné olympiády

Ve středu 6. prosince 2018 byli oceněni všichni absolventi školního kola Dějepisné olympiády, která se v letošním ročníku nesla v duchu „první republiky“. Diplomy a knižní odměny předávali paní zástupkyně Iva Rejzková, paní učitelka Liduška Turčínková a pan prezident Tomáš Garrigue Masaryk (v podání pana vychovatele Karla Vondráčka). Celkem se olympiády zúčastnilo 31 žáků ze 6. až 9. ročníku. A žáci naší třídy pomáhali vytvořit "dekoraci".

Pavel Horák

Představení výstavy o Marii Terezii

V letošním roce si připomínáme 300 let od narození královny a císařovny Marie Terezie. V naší škole proběhla ve dnech 13. listopadu až 11. prosince 2017 výstava o této významné habsburské panovnici a české královně. Výstavu připravilo Národní pedagogické muzeum a knihova J. A. Komenského v Praze a pro naši školu ji pomohl přichystat tatínek Adama Srnce z 9.A.

Ve středu 29. listopadu 2017 byla celá výstava představena žákům školy pomocí fiktivního rozhovoru se synem Marie Terezie - budoucím císařem - mladým Josefem II. (hraného Jonášem Kubečkou z 8.C). Následně se děvčata a kluci mohli více seznámit s pomocí pracovních listů se životem a přínosnými reformami připomínané významné panovnice. 

Zpestřením výstavy byla i stará žákovská lavice, kterou nám zapůjčila Základní škola Žlutava. Děti si mohly vyzkoušet, jak se v nich dříve sedělo jejich vrstevníkům - možná i za Marie Terezie.

Na fotografie, kde uvidíte i další vystupující borce z 8.C, se podíváte zde.   

Pavel Horák

Den válečných veteránů

V pátek 10. 11. 2017 o velké přestávce jsme si připomněli hrdinské činy našich vojáků v bojích za svobodu a život v pokoji. Den válečných veteránů se připomíná nošením květu červeného máku již několik dnů před 11. 11.

Pavel Horák

Ve volební místnosti

Díky ochotě pracovníků zlínského magistrátu měli někteří žáci 8.C a 9.C před zahájením voleb do Poslanecké sněmovny ČR se možnost podívat v pátek 20. října 2017 do volební místnosti. Zde jim paní Prokešová představila celý průběh voleb, včetně následného sčítání hlasů.

Pavel Horák 

Kopie korunovačních klenotů ve Zlíně

17. října 2017 jsme šli podívat na kopie českých korunovačních klenotů v expozici zlínského zámku. Součástí výstavy bylo vidět středověké zbraně, oblečení, obuv, model hradu Karlštejn a sochy Karla IV. A spoustu zajímavých informací o tomto panovníkovi, který korunu zasvětil sv. Václavovi.

Pavel Horák 

Na sledge-hokejového turnaje ve Zlíně

Dne 8. září 2017 jsme byli na zimním stadionu společně s 9.C fandit hráčům sladge hokeje. Tento druh hokeje hrají hendikepovaní lidé s postižením nohou. Byli jsme překvapeni, jak se dokážou lidé s tímto hendikepem pohybovat po ledě. Málokterý zdravý člověk dokáže to co oni. Bylo to zajímavé a moc se nám to líbilo. 

Nikola Juráková 

 

 

7.C ve školním roce 2016/2017

 

Čekají nás zajímavé aktivity!

 


 

6.C ve školním roce 2015/2016

 

Na veletrhu vědy v Olomouci 

V pátek 17. 6. 2016 jsme navštívili Veletrh vědy a výzkumu Univerzity Palackého v Olomouci.

red

 

Ozdravný pobyt v Chorvatsku

V pátek 3. 6. 2016 jsme měli jet do Chorvatska. Večer jsme se sešli u školy, kde stál náš autobus. Dali jsme věci do zavazadlového prostoru a poté jsme již netrpělivě seděli a čekali, až konečně vyjedeme. Autobus nastartoval a my jsme mávali rodičům.

Cesta byla nekonečná. Ale po dlouhé a nekonečné době jsme dorazili do Chorvatska. Dojeli jsme do kempu Oliva asi tak o půl osmé. Přidělili nám chatky a poučili o řádu kempu. Pak jsme šli do chatek vybalit si věci. Na pláži bylo super. Každý den jsme chodily na nejlepší zmrzlinu v okolí.

Když jsme šli v neděli do Labinu, tak nás chytla bouřka a my jsme byli mokří. Ale pak vysvitlo sluníčko. V pondělí jsme byly na „fish picnicu“. Bylo krásné počasí, po cestě se nám ukázali i delfíni. Na lodi nám udělali velmi dobrou rybu. Poté jsme strávili dva dny na pláži. Šli jsme se podívat i na Teleferiku. 

Ve středu jsme jeli do Puly a po cestě jsme se stavili na oslí farmě. Dostalo se nám poučení  o tom, že když někomu řeknete že je: ,,Osel", znamená to, že je pracovitý. V Pule jsme navštívili amfiteátr a další památky. Nastal čtvrtek a my jsme šli k jezírku a ke zřícenému kostelíku. V pátek bylo časem balení a uklízení chatek. Pak nastalo závěrečné nakupovaní suvenýrů a projížďka na šlapadlech.

V sobotu byl odjezd. Vyměnili jsme se s druhým turnusem. Cesta autobusem byla nekonečná. Stihl nás i déšť, ale nakonec jsme dojeli. Byl to nej „ozdravák“! Další informace si přečtete a fotografie prohlédnete zde!

Maruška Rožnovjáková

 

Naše třída na filmovém festivalu

V pátek 3. 6. 2016 jsme šli na filmový festival. Po filmu jsme byli pozváni se podívat do zákulisí Zpráviček, které bývají vysílány na stanici pro děti ‘‘:D“. Poté jsme měli hodinu rozchod po náměstí a mohli jsme si vyzkoušet si různé atrakce.

Helena Sýkorová

 

Vyhráli jsme! 

V letošním školním roce vítězství ve Zlínské lize základních škol v orientačním běhu získala naše škola.

red

 

Branný den

V pátek 20. května 2016 se uskutečnil v ZŠ Okružní Branný den. Bylo tam spoustu úkolů a cvičení, např. sebeobrana, střílení ze vzduchovky a házení granáty (ne pravými). Mě se tento den moc líbil a bylo to pěkné zakončení týdne.

Eliška Dudová

 

Oslava Karla IV.

Ve čtvrtek 12. května 2016 se v naší škole uskutečnil den, ve kterém jsme slavili Karla IV. Bylo to krásné představení, ve kterém účinkovali žáci 7., 8., 9. tříd. Představení se všem líbilo. Více si přečtete a prohlédnete zde!

Kristýna Vodáková

 

Učit se lze i mimo učebnu

Ve středu 20. dubna 2016 jsme se učili před třídou na chodbě. 

red

 

Bubny v hudební výchově

Na školu k nám přijel pán, který má rád velice hudbu. Vzal si s sebou hodně bubnů, tak akorát, aby každý dostal jeden. V pátek 15. 4. 2016 i nás naučil spoustu melodií a tónů. Netušil jsem, že jeden takový buben přímo z Afriky může stát až 50 000,- Kč. Akce se nám všem velmi líbila.

Honza Bahula

 

Jeden svět

V pondělí 4. 4. 2016 v sále Alternativy se 6. ročník podíval na 3 filmové dokumenty o jiných dětech, abychom poznali, jak se mají druzí. První dokument byl o holce, jejíž váha se blížila k obezitě a neměla žádné kamarády. Druhý dokument byl o chlapci, který utekl ze Sýrie před válkou s bratrancem a strýcem. Jeho rodina nemohla za ním přiletět, protože neměla peníze. Třetí byl o rodině, která pomáhala osmi postiženým lidem a starala se o ně. Jejich dcera se s nimi skamarádila a dohromady založili kapelu. Jejich první písnička byla o tom, že všichni mají sny.

Martin Dosoudil

 

Divadelní představení v anglickém jazyce  

Naše třída se zúčastnila divadelního představení, které se hrálo ve Velkém kině. Představení odehráli tři herci, kteří mluvili anglicky. Hra pojednávala o muži, který si hledal práci. Všem žákům se hra líbila a navíc jsme měli možnost zjistit, jak umíme angličtinu.

David Křížka

 

Život rytířů za vlády Lucemburků

Gotické období nám v tělocvičně naší školy představila v pondělí 7. března 2016 historická skupina Pernstejni. Na rytířském turnaji a na jiných místech jsme se potkali s Karlem IV., s jeho tatínkem Janem Lucemburským, a také synáčkem Václavem IV.

red

  

Fandili jsme našim hokejistům

V úterý 1.3. 2016 se uskutečnil extraligový hokejový zápas na domácím ledě PSG ZLÍN vs. ŠKODA PLZEŇ. Zápas skončil lépe pro domácí PSG ZLÍN 6:4. Měli jsme příležitost se na něj podívat. Doufejme, že příště půjdeme zase.

Natálie Trochtová

  

Koncert skupiny Réva 

Ve středu 10. 2. 2016 se ve Zlatém jablku uskutečnil minikoncert skupiny Réva. Skupina se skládala ze čtyř hudebníků, kteří hráli moderní písně na lidové nástroje. Diváci měli možnost vyhrát ceny v soutěžích. Všem se koncert velmi líbil a už se těší na další podobná vystoupení.

Honza Bahula

 

To byla změna!

Dne 20. 1. 2016 prasklo u školy vodovodní potrubí a všechny třídy musely jít místo vyučování do kina. Celá škola během cesty do kina se radovala a těšila se na film. I když jsme nevěděli, co uvidíme. Naší třídě byl promítán hudební film Muzikál aneb Cesty za štěstím.  Některé třídy měly zase jiné filmy. Náš film se žákům moc líbil. Hlavně, že jsme se nemuseli učit.

Ondřej Bublík

 

Olympiáda anglického jazyka

Dne 14. 1. 2016 na naší škole proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Zúčastnit se mohli, jak v mladší kategorii žáci šestých a sedmých tříd, tak ve starší, žáci osmých a devátých tříd. Tato olympiáda se skládala ze tří částí – poslechu, písemného testu a řečnické části. Na řečnickou část si soutěžící předem připravili texty na zadaná témata, což byly:

1. My family and friends                     [moje rodina a přátelé]
2. Leisure time, hobbies                      [volný čas, záliby]
3. Weather, seasons of the year        [počasí, roční období]
4. Food, drinks, shopping                    [jídlo, pití, nakupování]
5. Sports and games                             [sport a hry]

Z naší třídy se zúčastnily Klára Hejná a Lucie Hábová, přičemž Lucka skončila třetí a Klára pátá z třinácti. Více si přečtete zde.

Pro web 6.C

Lucie Hábová

 

Vánoce s harmonikou, klávesami... 

V úterý 22. prosince 2015 se uskutečnily „Vánoce ve třídě“. Zpívali jsme a rozdávali si dárky, které se všem líbily. Všichni byli spokojení.

Eliška Vaculíková a Natka Trochtová

 

Na chvíli filmaři

Naše třída měla v úterý 22. 12. 2015 luxusní příležitost si prohlédnout a vyzkoušet věci, které  používá kameraman k natáčení filmu. Povedlo se nám natočit krátký, ale poučný film. Všem se nám to líbilo byla to zábava.

Marie Rožnovjáková

 

Narodil se Kristus...

Poslední den před vánočními prázdninami se ve vestibulu školy uskutečnilo vánoční zpívání. Program tvořilo zpívání koled a dokonce i krátké představení o narození Ježíše Krista. Celý program ukončila paní ředitelka svým proslovem, ve kterém nám popřála hezké prázdniny a bohatou nadílku.

Adam Holý a Jakub A. Holubář

 

Vánoční turnaj

Dne 21. prosince proběhl vánoční turnaj 6. a 7. tříd. Zúčastnilo se jej 10 družstev ze Základní školy Zlín, Okružní. Mezi týmy na 1. a 2. místě to bylo velmi těsné, ale nakonec se na 1. příčce umístili Mrkvičky a na 2. Kámoši.

Anna Rejzková a Klára Hejná

 

Přednáška o lince SOS

Na naší škole se uskutečnila přednáška o lince bezpečí. Do naší třídy přišel pán, který nám vyprávěl různé příběhy lidí, co volali na linku SOS. Vyprávění se nám líbilo a dozvěděli jsme se, že když budeme potřebovat pomoc, tak se nemáme bát a zavolat. Na linku se může volat i anonymně.              

Kačka Murková

 

Výstava k 600. výročí úmrtí mistra Jana Husa

Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 se na naší škole uskutečnila vernisáž výstavy o mistru Janu Husovi. V rámci této výstavy byla nejen přednáška o mistru Janu Husovi, ale i zpívání různých písní. Tato výstava se mi moc líbila, a také byla velmi zajímavá.

Eliška Dudová

 

Legiovlak ve Zlíně 

V pondělí 9. 11. 2015 naše třída navštívila Legiovlak ve Zlíně. Vlak byl z roku 1918-1920. Vlak se skládal z 11 vagonů. Žákům se to moc líbilo. Více k akci najdete zde.

Kristýna Vodáková

 

Týden zdraví

V rámci Týdne zdraví jsme šli na procházku s 6.A na Čertův kámen. Procházka se konala ve středu 7. října 2015. Po cestě jsme se nenudili, protože jsme si zpívali… Výlet se povedl a těšíme se na další takové akce.

Helena Sýkorová a Jonáš Kubečka

 

Byli jsme na "adapťáku" 

10. - 11. září 2015 - adaptační pobyt na Tesáku, více si přečtete a prohlédnete zde!

red

Aktuální projekty

Klub ZA

Šablony III.

Šablony III.

NPI

NPI