Důležitá upozornění

Úřední hodiny kanceláří školy

Do 20.8. po telefonické domluvě.

Od 21.8. - 1.9.: 8:00 - 14:00

zsokruzni@zlinedu.cz

pokladna – p. Miklová – tel. 577 112 362, miklova.jarmila@zsokruzni.zlinedu.cz

kancelář – p. Borusíková – tel. 577 112 361, borusikova.alena@zsokruzni.zlinedu.cz

 

Rezervace kurtů a fotbalového hřiště na tel. čísle: 703 146 374 (správce sportovního areálu)

 


Školník - 739 563 391

Velikonoční tvoření

V úterý se naše družiny proměnily v jednu obrovskou a voňavou dílnu, kde si rodiče s dětmi mohli vyrobit nejrůznější velikonoční dekorace. Radost z odnesených výrobků byla znát z očí dětí, spokojenost a pohodová nálada se nesla celým odpolednem. Rodičům, co si udělali čas a přišli mezi nás, děkujeme a přejeme krásné svátky jara.

Více zde

Bláznivá olympiáda

Jak oslavit Den dětí? No přece zábavou!!! 1.6. se na školním hřišti konala "Bláznivá olympiáda". Házeli jsme například špejlí do dálky, plavali s kelímkem plným vody na hlavě, nebo běhali s papírovou čepicí. Den jsme si společně náležitě užili.

Více zde

Cesta kolem světa-naposledy v Africe

Předposlední týden školy jsme v ŠD ukončili celoroční projekt "Cesta kolem světa". Počasí bylo horké a tak jsme se hodně zapotili v pondělí na školním hřišti, kde jsme si společně zatančili africké tance. Také jsme se dozvěděli spoustu nového o Africe - o zvířatech, fauně, podnebí atd. Teď už známe celý svět:-)

Více zde

Ukázka výcviku psů

Děti mají rády zvířata, hlavně pejsky. Proto jsme 2.6.2023 pozvali do ŠD tři chodské psy a jednu psí slečnu, aby nám ukázali, co všechno umí. Poslušnost nám předvedla Zuzka Péčková se psy Hero a Jerry. Frisbee a různé triky nám ukázala Terka Kromková s fenkou Kirou. Spoustu teoretických i praktických rad dětem předala Lenka Péčková. Na závěr se všechny děti mohly s pejsky pomazlit a odměnit je pamlsky. Nejmilejší bylo štěňátko Ati. Už se těšíme, až za námi pejsci zase přijedou.

Více zde

Květinkový den

Děti si v pátek přinesly kamínky a barvičkami malovaly na školní zahradě za hezkého počasí, obrázky jarních kytiček. Díla se všem vydařila a děti obdarovaly maminky ke Dni matek, pěkným dárkem i malou kytičkou, kterou pro maminky připravilo zahradnictví Fantastic Flowers na Januštici.

Více zde

"Letem světem" - tentokrát v Americe

Postupně ve školní družině plníme jednotlivé zastávky našeho celoročního projektu "Letem světem". Již jsme prošli Evropu, Arktidu a Antarktidu, Austrálii. A minulý týden jsme navštívili Ameriku. Děti se seznámily s kulturou, faunou, flórou a žákyně z 2. stupně si nachystaly pro družinkové děti zajímavý program.

Více zde

Návštěva knihovny na JS

Každou středu v měsíci dubnu děti školní družiny postupně navštívily místní knihovnu na Jižních Svazích. Paní knihovnice si pro děti připravila zajímavé povídání o pohádkách, uspořádala různé soutěže a kvízy. Cílem návštěvy knihovny bylo motivovat děti k pravidelnému půjčování knih a přispět k získání kladného vztahu ke knihám.

Více zde

Velikonoční stezka

Den před velikonočními prázdninami jsme pro děti připravili vědomostní kvíz na školním hřišti. Při plnění úkolů se děti hravou formou seznámily se zvyky, historií a tradicí Velikonoc.

Více zde

Jarní mezigenerační setkání

Ve čtvrtek 9.3. se konalo Jarní mezigenerační setkání mezi dětmi školní družiny a klienty DS Naděje Zlín. Společně si zahráli spousty her a navodili jarní atmosféru vyráběním tulipánů. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další společné aktivity.

Více zde

Pletení pomlázky

Ještě 14 dnů před velikonočními prázdninami k nám přišel pan Bilavčík s panem Malým ze zahradnictví FANTASTIC FLOWERS na Januštici. Pan Bilavčík ukázal dětem, jak se plete správná pomlázka a velikonoční košíky z pedigu. Bavilo to kluky, holky i paní vychovatelky….

Více zde

Cesta kolem světa - Evropa

V týdnu 27. 2. – 3. 3. 2023 proběhl ve školní družině další díl našeho celoročního projektu Cesta kolem světa. Tentokrát jsme se zaměřili na Evropu. Chvilky nad mapou nám ukázaly, že děti mají vědomosti o státech Evropy díky zážitkům, které prožily společně s rodiči na rodinné dovolené. S projektem nám pomohli žáci 2. stupně naší školy sourozenci Hubíkovi, kteří si připravili zajímavou prezentaci spojenou se soutěží o znalostech okolních států. Máme velkou radost ze spolupráce s žáky Parlamentu školy a těšíme se na další pokračování. Tentokrát se vypravíme do Ameriky.

Více zde

Soutěž ROZJEZDY PRO HVĚZDY

Koncem února se uskutečnil již 2.ročník soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Do soutěže se přihlásilo celkem 32 zájemců z 1.,2. a 3.tříd. Výkony soutěžících posuzovala dětská porota zastoupená ze všech oddělení. Pomáhaly taky hodnotit paní vychovatelky Zapletalová a Brychtová, které to vůbec neměly jednoduché. Nakonec byla vyhodnocena 3 nejlepší čísla a jedno vyjímečné ohodnocení. Každý soutěžící dostal za svůj výkon na památku diplom a věcnou cenu. 1.místo H. Šárka, P. Sára a S. Ella, 2.místo M. Zuzana a K. Anička, 3.místo Lucie J. a cenu Zvláštní ocenění si odnesla děvčata K. Sofie, B. Ellen a H. Šárka. Všem vítězům gratulujeme. Zapletalová Věra, vychovatelka

Více zde

Arktida a Antarktida

Ve školní družině se v týdnu od 23. do 27. ledna 2023 uskutečnil další díl našeho celoročního projektu „CESTA KOLEM SVĚTA“, tentokrát na téma ARKTIDA a ANTARKTIDA, aneb JAK SE ŽIJE na zemských pólech. Děti si společně ve svých družinách ukazovaly v atlasech, kde tyto země leží, povídaly si, jak se od sebe liší život na těchto dvou nejmrazivějších místech světa, poznávaly zvířata na obrázcích, a nakonec si vytvářely ta nejtypičtější zvířata – tučňáky nebo lední medvědy. Přiblížit život v těchto nehostinných oblastech Země nám do družin přišly i děti ze školního parlamentu, které nacvičily krásné představení.

Více zde

Karneval ve školní družině

První únorové pondělí se v naší školní družině konala karnevalová zábava. Děti se převlékly do kostýmů a masek zpodobňující všechny možné bytosti ze světa fantazie, filmů, divadla, pohádek a legend. Akce začala maškarním průvodem a představením všech krásných masek dětí. Poté jsme se rozešli do jednotlivých oddělení, kde byly pro děti nachystané soutěže, hry, taneční písničky a nechyběla ani tombola. Všichni jsme si karnevalový rej masek moc užili.

Více zde

Pexesový král

1.února se ve školní družině uskutečnilo finále soutěže Pexesový král. Z každého oddělení byl vybrán jeden žák, který byl nejúspěšnějším hráčem v základních kolech. Žáci pexeso hrají rádi, tak nebyl problém se s chutí do soutěže zapojit. Gratulujeme všem zúčastněným.

Více zde

Příroda v zimě

V týdnu od 16.-20.1. jsme většinu času ve školní družině strávili povídáním o proměnách přírody v zimě.Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o životě zvířat a ptáků v zimním období, kdo si rád pospí, nebo kdo raději odletí do teplých krajin. Také už víme, kdo si pochutnal na kaštanech a žaludech, které jsme celý podzim poctivě sbírali. Školní zahradu jsme si vyzdobili společně vyrobenými krmítky pro ptáčky. Našim hlavním cílem bylo pozorovat stopy zvířat a ptáků ve sněhu, což se nám díky páteční sněhové nadílce podařilo. Celý týden jsme si společně užili a zase víme o trochu víc o přírodě kolem nás.

Více zde

Tři králové ve školní družině

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám... Známou koledu jsme si s dětmi zazpívali ve školní družině. Přečetli jsme si pověst o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Během povídání o tradici a koledování si děti vyráběly svoje tříkrálové koruny. Také my vám společně vinšujeme hodně štěstí a zdraví.

Více zde

Domov důchodců Naděje Zlín

Dne 15.12. navštívily děti ze školní družiny domov důchodců Naděje Zlín. Společně si připravily krátké pásmo s vánoční tématikou. Představení se jim velice povedlo. Všechna oddělení vyrobila i drobné dárečky, které děti seniorům předaly. Udělaly velikou radost. Už teď se těšíme na další setkání.

Více zde

Sběr kaštanů

Celý podzim probíhal ve školní družině sběr kaštanů. Za dva měsíce se podařilo nasbírat necelých 500 Kg. Mezi jednotlivci se na 3. místě umístil Sebastián R. (26 Kg), na 2. místě Tadeáš J. (35,5 Kg) a na místě prvním skončila Vanda R. (63 Kg). Mezi jednotlivými odděleními byly velké rozdíly, ale na 3. místě skončilo 5. oddělení (64 Kg), o pouhý 1,5 Kg lepší výsledek dosáhlo oddělení třetí a na první příčce skončilo oddělení druhé (175 Kg). Děkujeme všem žákům, kteří se zúčastnili a také rodičům, kteří se na sběru zcela jistě podíleli :-). Kaštany budou sloužit jako součást potravy pro zvěř, která žije přes zimu v oboře.

Více zde

Turnaj v Dobble

Ve středu 7. prosince odpoledne se ve školní družině konal „Turnaj v Dobble“, neboli soutěž dvou nejlepších hráčů z každé družiny v této známé postřehové hře. Celkově se sešlo celkem 14 hráčů, kteří byli rozdělení do tří kategorií podle věku (žáci 1. tříd, 2. tříd a 3. tříd), kteří hráli mezi sebou o tři nejlepší.

Více zde

Vánoční muzicírování

V adventním čase, v pátek 2. prosince 2022 jsme ve školní družině prožili příjemné odpoledne s žáky ZUŠ JS Zlín. Po dvou letech jsme znovu navázali na dávnou tradici předvánočního muzicírování. Krásná hudební a pěvecká vystoupení byla pro nás všechny pohlazením, přiblížili jsme se tak o kousek blíž k očekávaným vánočním svátkům. Velké poděkování patří žákům ZUŠ, jejich učitelům a paní ředitelce Mgr. A. Šopíkové.

Více zde

Zdravá abeceda

V týdnu od 10. října 2022 probíhal ve školní družině týdenní projekt Zdravá abeceda. Děti jsme seznámili s pravidly zdravé výživy, určovali jsme rozdíly zdravého a nezdravého stravování, rozeznávali jsme druhy ovoce a zeleniny hmatem i chutí, určovali jsme vitamíny kolem nás, druhy, jak prospívají našemu tělu, vysvětlovali a podporovali jsme návyky zdravého životního stylu: pohyb, výživa, vnitřní pohoda, zdravé prostředí. Upozornili jsme děti na důležitost pitného režimu, jíst v klidu, mít dostatek času a prostoru pro konzumaci svačinky doma i ve škole. Rozvíjeli jsme estetické cítění, dovednosti a zručnost dětí, vedli děti k pohybovým aktivitám na školním hřišti a při vycházkách podzimní přírodou.

Více zde